Polaganje kamena temeljca u Bušetini

Autor: Maja Grgić Cvitković, 10. 9. 2015.

Postavljen temeljni kamen za novu Područnu školu u Bušetini

Virovitičko-podravska županija nastavlja s ulaganjem u obrazovanje i brigom za njene najmlađe stanovnike pa će tako i mališani Područne škole Bušetina dobiti novu školsku zgradu. Stara zgrada škole je srušena, a u ponedjeljak, 7. rujna, postavljen je temeljni kamen za izgradnju nove škole. Škola će sadržavati 4 učionice i informatičku učionicu, mini dvoranu od cca 50m2, veliku blagovaonicu te prostor za više namjena u sklopu kojega će biti i muzej. Vrijednost radova na izgradnji škole, koji bi trebali biti završeni za godinu dana, iznose oko 5 milijuna kuna, od čega Općina Špišić Bukovica sufinancira s 10 posto, dok 90 posto sufinancira Virovitičko-podravska županija.

Temeljni kamen za novu školu postavili su saborski zastupnik Josip Đakić, župan virovitičko-podravski Tomislav Tolušić i načelnik općine Špišić Bukovica Hrvoje Miler. Na početku svečanosti zahvalu svim zaslužnima za ovaj hvalevrijedan projekt uputila je ravnateljica Osnovne škole Augusta Cesarca iz Špišić Bukovice Marijana Novak Stanić.

Najsretnije zbog gradnje nove škole su tamošnje 4 učiteljice.

Više fotografija možete vidjeti u fotogaleriji.