Dan u Matičnoj školi

Autor: Maja Grgić Cvitković, 27. 10. 2015.

ZANIMLJIV DAN U MATIČNOJ ŠKOLI

U utorak 20. listopada učenici  i učiteljice PŠ Okrugljača i PŠ Rogovac proveli su nastavni dan u matičnoj školi. Svoju izvanučioničku nastavu započeli su u 8 sati dolaskom u Špišić Bukovicu gdje su prvo obišli prostorije matične škole te posjetili urede ravnateljice, tajnice, računovođe,  pedagoginje, školski restoran i zbornicu.

Nakon toga uslijedila je nastava hrvatskoga jezika u školskoj knjižnici gdje im je knjižničarka Martina objasnila razliku između knjižnice i knjižare, pokazala knjižnu građu te objasnila način posuđivanja i važnost čuvanja knjiga. Potom je slijedio samostalan istraživački rad učenika svih četiri razreda – prvi je razred proučavao slikovnice, drugi dječje časopise,  a trećaši i četvrtaši naučili su se koristiti enciklopedijama, rječnicima, pravopisima i leksikonima.

Nakon stanke za užinu svi su učenici radosno pohrlili u školsku dvoranu na sat tjelesne i zdravstvene kulture. Njihove su  učiteljice Marija, Monika i Jasna uz pomoć i asistenciju prof. Selcija pripremile i provele one sportske sadržaje koje inače ne mogu izvoditi u svojim područnim školama.  Raznorazne igre, vježbe uz glazbu i natjecateljske aktivnosti razveselile su svih 20 učenika koji su poželjeli češće provoditi nastavu TZK-a u uvjetima kakve ima velika sportska dvorana.

Nakon zanimljivog i poučnog dana provedenog u većoj i sadržajnijoj ustanovi, učenici su sa svojim roditeljima otišli kućama.

JASNA PETROVIĆ