Volim svoju školu

Autor: Maja Grgić Cvitković, 8. 12. 2015.

PROJEKT: VOLIM SVOJU ŠKOLU

U OŠ  A. Cesarec Špišić Bukovica tijekom studenog i prosinca  organizira se dosta aktivnosti i programa kako bi u što ljepšem ozračju dočekali Božić. Sve planirane aktivnosti su prožete željama da što uspješnije završimo i zajednički  projekt „ VOLIM SVOJU ŠKOLU. “ Kroz realizaciju projekta cilj nam je  poticati maštu i kreativnost učenika,  poboljšati uvjete rada učenika i učitelja, osigurati potrebnu opremu i sredstva za rad, nabaviti nova računala, projektore, te ostala audio i vizualna pomagala  u nastavi… Projekt se realizira uz aktivno sudjelovanje svih učenika i učitelja te roditelja i lokalne zajednice. Organizirano je niz radionica na kojima su učitelji s učenicima i roditeljima izrađivali različite uporabne i ukrasne predmete uglavnom od prirodnih, ekoloških i recikliranih materijala : aranžmane, čestitke, nakit za bor, podmetače, razne   rukotvorine, vaze, oslikavanje stakla, umjetničke  slike,  svijećnjake, razne ukrasne vrećice i kutije, narukvice, ogrlice… , a bit će i prirodne kozmetike. Osim toga, roditelji  će napraviti i spakirati kolačiće koji će se uz ukrase i nakit i ostale proizvode prodavati na BOŽIĆNOM SAJMU. Uz to, po povoljnim cijenama će se moći kupiti i zimnica , razni plodovi i ostali proizvodi.

Prezentacija programa i sajam će biti  17. 12. 2015. u 16,00 sati u školskoj dvorani  OŠ August Cesarec Špišić Bukovica.

Dogovoreno je da učitelji- nositelji pojedinih štandova na sajmu sami  uređuju svoje štandove u suradnji s roditeljima, učenicima.

Na sajmu će biti organizirana i TOMBOLA. Tu su se uključili poduzetnici  i tvrtke s našeg područja, nakladničke kuće,  kao i sami roditelji i učitelji. Ovih dana očekujemo  još zanimljivih i raznovrsnih  tombola  i vjerujemo da će ih biti za sve posjetitelje. Ujedno najavljujemo da će sve tombole biti dobitne.

Posjetioci  i gosti će se moći osvježiti  i  ugrijati u  KAFIĆU  „UZDRAVLJE“   gdje će se moći  popiti kava, topli čaj ili neki sok te pojesti neki zalogajčić. Tamo će vas dočekati  ljubazne  učiteljice Antonija i Mirta s učenicima  kao i  šef kafića učitelj Zvonimir

Na ulazu u dvoranu će biti i  mogućnost davanja  dobrovoljnih priloga .

Ovo će ujedno biti prilika svim roditeljima, učenicima, učiteljima,  ostalim mještanima i našim gostima da po povoljnim cijenama kupe ono što im treba  kao  i  originalne poklone  za  svoje najdraže.

Zato i motiviramo  učenike, učitelje i roditelje da štede za tu namjenu.

Učenici i učitelji škole pozivaju roditelje i sve zainteresirane građane da dođu na program i Božićni sajam te da,  uživajući u predblagdanskom ozračju , svi zajedno doprinesemo  ostvarivanju ciljeva našeg projekta

Koordinatorica projekta:                                                                                                  Matija Zidar,prof.