Večer matematike

Autor: Maja Grgić Cvitković, 28. 1. 2016.

VEČER MATEMATIKE

U OŠ AUGUST CESAREC ŠPIŠIĆ BUKOVICA

Večer matematike je skup interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici. Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu - zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme, i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo.

Večer matematike održava se uvijek prvi četvrtak u prosincu, pod organizacijom Hrvatskog matematičkog društva.

U Večeri matematike učenici PŠ Bušetina sudjeluju već treću godinu i pokazali su zavidno zanimanje. Ove godine priključili su nam se i učenici 2. i 3. razreda matične škole, kojima je to prvo sudjelovanje.

Ukupan broj sudionika (učenici, roditelji i učitelji) ove se godine popeo na 141, a nadamo se da će idućih godina samo rasti.

Da nam je bilo veselo i zabavno, uvjerite se sami zavirivši u galeriju slika laugh

Učiteljica Martina Tolušić