Terenska nastava

Autor: Maja Grgić Cvitković, 12. 4. 2016.

TERENSKA NASTAVA ''VODE U ZAVIČAJU''

Zadnji dan mjeseca ožujka treći razred matične škole Špišić Bukovica i područne škole Bušetina odradili su terensku nastavu na ribnjaku Zidine. Cilj terenske nastave bio je upoznati biljni i životinjski svijet voda tekućica i stajaćica te spoznati važnost vode za život ljudi. Učenici su istraživačkim poučavanjem otkrivali zanimljivosti vezane uz ribnjak i živi svijet u njemu i oko njega. Kroz skupni rad, a pod vodstvom učiteljica Anite Jendrašić i Martine Tolušić, učenici su odradili nastavu hrvatskog jezika, prirode i društva, matematike i tjelesne i zdravstvene kulture. Za svoj rad i trud najbolje skupine nagrađene su medaljama, a svi učenici dobili su priznanje za uspješno sudjelovanje i uzorno ponašanje. Terensku nastavu završili smo pjesmom Proljeće u srcu i tako pozdravili proljeće u našem zavičaju.

Ostale fotografije možete pogledati klikom na poveznici Vode u zavičaju