Ponos 3. razreda

Autor: Maja Grgić Cvitković, 3. 5. 2016.

PONOS 3. RAZREDA PODRUČNE ŠKOLE BUŠETINE

Milo lišce, znatiželjan pogled, marljivost i pristojnost krase našu Ivu Brlas. Učenica je to koja od prvih školskih dana pravi velike korake. Uz odličan 5,00 uspjeh, već u prvom razredu postigla je zapažen uspjeh na literarno-likovnom natjecanju i osvojila 2. nagradu za svoju slikovnicu ''Potraga za prijetljem'' među više od 800 natjecatelja iz cijele Hrvatske. U drugom razredu postigla je zapažen uspjeh na međunarodnom matematičkom natjecanju ''Klokan bez granica'' i uvrštena je među 10% najboljih učenika u Hrvatskoj. Matematičko natjecanje Klokan bez granica je međunarodnog karaktera-u isto vrijeme s približno istim zadacima natjecali su se učenici Armenije, Austrije, Belgije, Bugarske, Brazila, Bjelorusije, Kanade, Švicarske, Cipra, Češke, Njemačke, Ekvadora, Estonije, Španjolske, pokrajine Katalonije, Finske, Francuske, Gruzije, Grčke, Hrvatske, Mađarske, Indonezije, Irana, Italije, Kirgistana, Kazahstana, Kolumbije, Litve, Moldavije, Makedonije, Meksika, Mongolije, Nizozemske, Norveške, Obale Bjelokosti, Pakistana, Poljske, Portorika, Portugala, Paragvaja, Rumunjske, Srbije, Rusije, Švedske, Slovenije, Slovačke, Tunisa, Ukrajine, Velike Britanije, Sjedinjenih Američkih Država, Venezuele, Čilea, Gane, Irske, Izraela, Kostarike, Latvije i Malezije-i biti među 10% najuspješnijih unutar naše države nipošto nije mala stvar.

Ove godine Iva je treći razred i svojim uspjesima i dalje očarava-ove godine je također među 10% najboljih matematičara na Klokanu, ali ove godine otišla je korak dalje te je ispit riješila sa stopostotnom točnošću i jedina je nagrađena od ukupno 30-ak učenika naše škole koji su se ove godine natjecali!

Vjerujem da će nas Iva i dalje u budućnosti razveseljavati svojim uspjesima jer već sada zaslužila je da bude naš ponos.

Učiteljica Martina Tolušić