Izlet

Autor: Maja Grgić Cvitković, 3. 5. 2016.

IZLET  U SLAVONSKI BROD

U ponedjeljak 18. travnja učenici trećih i četvrtih razreda naše matične i svih  područnih škola posjetili su sa svojim učiteljicama Slavonski Brod. U tom se gradu u to vrijeme održavala manifestacija „Dani Ivane Brlić Mažuranić“. Dolaskom u grad učenici su razgledali staru brodski tvrđavu, upoznali stare zanatske radnje, ljekarnu, tamnicu te jedini Muzej tambura u Hrvatskoj. Uslijedio je odlazak u centar grada, razgledavanje rodne kuće Ivane Brlić Mažuranić , susret sa živim likovima njenih bajki i šetnja uz rijeku Savu. Potom se obišao i franjevački samostan u kojemu se školovao Dragutin Tadijanović. Učenici su susreli glumca koji je utjelovio lik mladog Dragutina i koji im je ispričao nešto o svom djetinjstvu i školovanju. Vrijeme do kazališne predstave „Šuma Striborova“ kratili smo  šetnjom po trgu i igrom na velikom dječjem igralištu,  a potom uživali u glazbeno-scenskoj čaroliji koju su izveli multitalentirani dječji glumci. Predstava je zaista bila izvrsna i šećer na kraju našeg putovanja.

Umorni, ali zadovoljni u kasne smo  sate stigli sretno svojim kućama.

Fotografije s putovanja možete pogledati u albumu Izlet u Slavonski Brod