Terenska nastava

Autor: Maja Grgić Cvitković, 6. 6. 2017.

TERENSKA NASTAVA UČENIKA 3. I 4. RAZREDA

OŠ A.CESAREC ŠP.BUKOVICA, ODRŽANE 05.06.2016.

ZAGREB-glavni grad Republike Hrvatske

Svi učenici 3. i 4. razreda Matične i Područnih škola (PŠ Vukosavljevica, PŠ Lozan, PŠ Rogovac,  PŠ Bušetina i PŠ Okrugljača) njihove učiteljice, posjetili su grad Zagreb u sklopu terenske nastave.

Upoznali smo  Zagreb-glavni grad  Republike Hrvatske kao kulturno, povijesno, gospodarsko, prometno, političko i sportsko središte RH.

Krenuli smo na put ispred Matične škole u 06:00 sati. Vozili se  autobusima u smjeru Zagreba. Po dolasku u Zagreb ,jedna grupa otišla je u posjet TV kući RTL – sastanak sa stručnom osobom koja je grupu upoznala sa svim zanimljivostima novinarskog rada, a druga grupa otišla je u posjet MUZEJU ILUZIJA – obilazak preko 70 eksponata i instalacija: Kosa soba, Soba ogledala, Obrnuta soba, prostor za igru sa didaktičko-logičkim igračkama i zagonetkama… u kojima će kroz zabavne i atraktivne varke, djeca naučiti mnogo o vidu, percepciji, ljudskom mozgu i znanosti. Po završetku razgleda prva grupa odlazi u Muzej Iluzija, a druga u RTL TV kuću.

Nakon posjeta RTL-u i Muzeju Iluzija , slijedio je ukrcaj u autobuse i vožnja do centra grada, iskrcaj i odlazak u posjet HRVATSKOM SABORU uz stručno vodstvo: razgled glavnog stubišta, dvorane Ante Starčevića, obilazak Sabornice, Male vijećnice…. u trajanju cca 30min. Slijedi obilazak grada pješice: KAPTOL,DOLAC, TKALČIĆEA ULICA, KAMENITA VRATA, TRG SV. MARKA, KULA LOTRŠČAK, vožnja uspinjačom u jednom smjeru, te odlazak Ilicom do TRGA BANA JELAČIĆA i KATEDRALE. Slijedi panoramski razgled grada iz autobusa: MUZEJ MIMARA, HRVATSKO NARODNO KAZALIŠTE, TOMISLAVOV TRG, ZRINJEVAC

• Zahvaljujemo agenciji MediaTurist i vodičima što sam nam izašli u susret jer smo zatekli Uspinjaču u ''remontu'' te smo taj dio plana zamijenili prolaskom kroz Tunel Grič koji spaja Mesničku i Radićevu (Prolaz je dugačak 350 metara, svojim većim dijelom širok je 3.2 metra dok je u središnjem dijelu širok 5.5 metara. Službeni naziv tunela je Grič, a površina mu iznosi ukupno 2100 četvornih metara)

U 14:00 krenuli smo put  Maksimira i ručali u restoranu.

Nakon ručka, slobodno vrijeme smo iskoristili za igru i odmor te spremni krenuli  prema ZOO.

– u njemu smo vidjeli oko dvjesto osamdeset vrsta životinja - sisavaca, ptica, gmazova, vodozemaca, riba i beskralješnjaka, gotovo sa svih kontinenata: crvene pande, morski lavovi, čimpanze, zmije,….

Nakon obilaska ZOO-a u 17:30 krenuli smo u obilazak Dinamovog stadiona . Domaćini su nas proveli kroz svlačione, vidjeli smo i prošli kroz tunel kojim igrači prolaze prije izlaska na teren…čuli razne priče i zanimljivosti vezane uz naš najtrofejnijji nogometni klub.

Nakon obilaska Dinamovog stadiona, ukrcali smo se u autobuse   i sretni , puni dojmova i novih iskustava  krenuli prema Špišić Bukovici.

Pred školu smo stigli u  21:30 gdje su nas dočekali naši roditelji.

Zaključak terenske nastave: ostvareno sve planirano, osim gore navedenog, nije moglo umanjiti doživljaj učenika i njihovih učiteljica.

Veselimo se novim izazovima, događajima i vidimo se opet !

Učitelji : Martina Dujmović, Marija Jurković, Marina Radinović , Martina Lončar, Jelena Rešetar, Anita Jendrašić, Željka Volenik, Martina Tolušić i Melita GuthSantro .

U Špišić Bukovici, 06.06.2017.

Učiteljica-voditelj putovanja Melita GuthSantro