PREDSTAVLJANJE BIVŠIH NAJ UČENIKA

Autor: Maja Grgić Cvitković, 8. 6. 2017.

Predstavljanje bivših naj učenika

MONIKA NIKOLIĆ  je prva naša naj učenica. Monika je u vrijeme rata došla u našu školu kao prognanik iz Tovarnika. Nakon gimnazije završila je Stručni studij Upravnog prava u Osijeku te je diplomirala i na Filozofskom fakultetu- smjer  Odnosi s javnošću. Radi kao tajnica osnovne škole u Ilači u Vukovarsko srijemskoj županiji. Udana je i ponosna mama dviju djevojčica.

JOSIPA OSVALDIĆ  - Nakon gimnazje završila Pravni fakultet  te Ekonomski fakultet u Zagrebu, kao i postidiplomski  MBA na Ekonomskom fakultetu iz Poslovnog upravljanja. Radi u Općoj bolnici u Virovitici, voditelj je odsjeka za kadrovske poslove. Udana, ima jedno dijete

ANITA NOVOSEL - Anita je nakon osnovne škole završila Gimnaziju Virovitici, prirodoslovno-matematički smjer. Diplomirala je na Stomatološkom fakultetu u Zagrebu. Nakon stjecanja diplome zaposlila se u Domu zdravlja Virovitičko-podravske županije gdje i sada radi. Udala se i živi u Pitomači

JELKA KOVAČEVIĆ - Jelka je nakon završene  opće gimnazije  studirala psihologiju na Hrvatskim studijima Sveučilišta u Zagrebu. Danas radi kao predškolski psiholog u Dječjem vrtiću Cvrčak Virovitica. Udana je i mama troje djece.

TEA CABADAJ – K nama je došla iz Vukovara kao prognanica.  Nakon jezične gimnazije upisala je Pravni fakultet u Osijeku. Tijekom svih pet godina studiranja imala je status iznimno uspješnog studenta za što je bila nagrađivana dekanovom nagradom za izniman uspjeh, a na četvrtoj godini fakulteta dobila je dekanovu nagradu za najboljeg studenta godine. Također je za četvrtu godinu studija dobila i nagradu za najboljeg studente Sveučilišta J. J. Strossmayer, Osijek. Nakon završetka Pravnog fakulteta stječe diplomu magna cum laude ( s najvećom pohvalom) te zvanje magistra prava, uz brojne preporuke. Radi u Virovitici kao odvjetnički vježbenik u jednom odvjetničkom uredu. Položila je i pravosudni ispit. Udana je i rođenje sina joj je usporilo  upis u imenik odvjetnika Hrvatske odvjetničke komore kako bi postala odvjetnica.

ZRINKA KOVAČEVIĆ -  nakon završene prirodoslovno-matematičke gimnazije jednu studijsku godinu je provela na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu u Zagrebu, a nakon toga upisuje Stomatološki fakultet gdje je prošle godine diplomirala i trenutno je zaposlena u Domu zdravlja Virovitičko podravske županije- Radila je jedno vrijeme u Bušetini, a upravo danas potpisuje ugovor na neodređeno vrijeme za rad u Novoj Bukovici. Udana je.

ROBERT KUPČAK Nakon završene osnovne škole, osjetivši Božji poziv na svećeništvo, srednjoškolsko obrazovanje nastavlja u Nadbiskupskoj klasičnoj gimnaziji u Zagrebu  kao sjemeništarac.  I dalje sa samim peticama upisuje  Katolički bogoslovni fakultet u Zagrebu te nastavlja svećeničku formaciju u Nadbiskupskom bogoslovnom sjemeništu u Zagrebu. Diplomirao je u roku te stekao akademski naziv magistra teologije.

2014. godine u požeškoj Katedrali zaređen za đakona. Nakon đakonskog praktikuma kojega je vršio u Biskupskom ordinarijatu i Župi sv. Terezije Avilske u Požegi  te nakon godinu dana zaređen je za svećenika Požeške biskupije

Kao mladomisnik, imenovan je bilježnikom Biskupskog ordinarijata i ekonomom Biskupskog doma u Požegi, a onda župnim vikarom u Župi sv. Augustina Biskupa u Velikoj. Trenutno vrši službu župnoga vikara u Župi Blažene Djevice Marije u Novoj Kapeli te predaje vjeronauk u Osnovnoj školi Antuna Mihanovića u Novoj Kapeli.

MATEJA MAREKOVIĆ – Nakon završene ekonomske srednje škole  odlazi u Čakovec gdje završava Učiteljski fakultet i postaje učiteljica razredne nastave. Radi u posebnom razrednom odjelu kao edukator-rehabilitator u OŠ V. Nazor Virovitica

NIKOLINA ŠANDRK – Nakon završene Katoličke klasične gimnazije upisala je fakultet Kemijskog inženjerstva i tehnologije. Uz školovanje bavila se glazbom i bila svestrana. Predstavljala je fakultet na znanstvenom dijelu natjecanja svih tehničkih fakulteta u Hrvatskoj sa znanstvenim radom I osvojila 2. mjesto. Petu godinu faksa je dobila stipendiju te je otišla u znanstveni centar za biomaterijale  Politehničkog univerziteta  u Valenciji u Španjolskoj gdje je istraživala hidrogelove za popravak koštanog tkiva. I diplomski je tamo napisala na engleskom  te je završila fakultet u Hrvatskoj s odličnim uspjehom I stekla zvanje MAGISTRA KEMIJSKOG INŽENJERSTVA. Radi u struci u Zagrebu, ali ima planove za napredovanje i odlazak u inozemstvo

TAMARA BERKEC – Nakon završetka Katoličke klasične gimnazije upisala Prehrambeno tehnološki fakultet u Osijeku. Trenutno završava 3. godinu fakulteta. Jednu godinu  je bila vanredno na praksi u laboratorijima. Planira upisati i diplomski studij, a u međuvremenu radi u Hrvatskom Telekomu

ANA CMREČNJAK – Ove godine završava prirodoslovno-matematičku gimnaziju, želi upisatiAkademiju dramskih umjetnosti- smjer gluma i lutkarstvo. Cijelo vrijeme je aktivna u dramskom studiju u kazalištu te i glumi u najnovijoj profesionalnoj predstavi. Zahvaljujući  glumi putovala je u Portugal i Tursku. A u slobodno vrijeme voli i pjevati.

MARTINA ŽAGAR – Završava 2. razred prirodoslovno matematičke gimnazije i jako je zadovoljna je svojim izborom. I ona godinama pohađa dramski studio kazališta Virovitica, a u ove dvije godine je dosta putovalazahvaljujući  tome. Ljetovala je Rabu, a kao i Ana doživjela Tursku i Portugal. Kad je izabrana za naj učenicu izjavila je da ima veliku želju naučiti svirati gitaru i danas ponosno kaže da je naučila te da redovito svira i vježba. Martina još ima vremena za odlučiti što poslije gimnazije. Možda i ona izabere glumu ,za što ima izrazite sposobnosti.

LORENA GRGIĆ – završava 1. razred Opće gimnazije u Virovitici. U slobodno vrijeme bavi se rukometom. A zamislite ona već zna što će studirati ( FER ili KINEZIOLOŠKI)

Pripremila i vodila: Matija Zidar,prof.

U Špišić Bukovici, 31. 5. 2017. prigodom Dana škole i 170 godina školstva