Hrvatska kakvu želimo

Autor: Tena Bajsić, 15. 3. 2018.

"HRVATSKA KAKVU ŽELIMO"

U sklopu procesa izrade Nacionalne razvojne strategije Republike Hrvatske do 2030. godine, Ministarstvo regionalnoga razvoja i fondova Europske unije u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te Agencijom za odgoj i obrazovanje organiziralo je Nagradni natječaj za dječje literarne i likovne radove na temu „Hrvatska kakvu želimo“.

Naša škola pokazala je interes i prijavila svoje sudjelovanje u 1.kategoriji: likovni radovi učenika  od I. do IV. razreda. Na školskoj razini izabrana su 3 likovna rada učenika 4.razreda PŠ Bušetina: Ane Nađaković, Elle-Josipe Fučkar i Sare Haban. Na županijskoj razini, u konkurenciji 10 prijavljenih osnovnih škola, naše učenice su ostvarile izniman uspjeh i to Ana Nađaković osvojivši 3.mjesto i Sara Haban osvojivši 1.mjesto.

Ministarstvo regionalnoga razvoja i fondova Europske unije upriličit će svečanu dodjelu nagrada za sve finaliste natječaja, uz prigodni dječji program i izložbu najboljih radova.

Naše učenice Ana i Sara pozvane su na svečanu dodjelu nagrada koja će se održati u ponedjeljak, 26. ožujka u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu.

Ovim putem želimo čestitati našim učenicama Sari i Ani te njihovoj učiteljici-mentorici Meliti Guth Santro i poželjeti im puno sreće na završnici ovog Nagradnog natječaja.

Ana Nađaković

Sara Haban