„DARUJMO VRIJEME ZA DOBRA DJELA“

Autor: Tena Bajsić, 22. 3. 2018.

„DARUJMO VRIJEME ZA DOBRA DJELA“

Učenici kluba volontera naše škole svaki mjesec imaju svoje volonterske aktivnosti i predavanja te tako svoje vrijeme daruju čineći dobra djela. Kroz mjesec ožujak bilo je više takvih aktivnosti pa želimo pokazati u kojim sve akcijama sudjeluju naši volonteri.

8.ožujka 15-ak učenika posjetili su dnevni boravak u Virovitici te su se s korisnicima boravka družili sat i pol vremena. Korisnici su nas dočekali s velikim oduševljenjem i pokazali su koliko im je drago što mi mladi želimo biti u društvu s njima, malo starijima.J Bilo je jako veselo budući da smo s njima zapjevali i zaplesali. Dva tjedna kasnije, 20.ožujka, također smo išli u posjet dnevnom boravku pa smo ovaj put s korisnicima zaigrali društvene igre. Bilo je tu smijeha, upoznavanja i lijepih razgovora, a radili smo čak i tjelovježbu. Sad znamo zašto su i oni malo stariji od nas tako dobro raspoloženi i vole dolaziti u dnevni boravak jer, poput svake druge zajednice, ova njihova mala zajednica oblikuje nova prijateljstva i nastoji kreativno upotpuniti njihovo slobodno vrijeme. Nadamo se da ćemo opet ići jer smo vidjeli kako se zajedno možemo radovati istim stvarima bez obzira na razlike u godinama.

U mjesecu ožujku (16.3.) voditeljice klubova volontera iz Crvenog križa su nam u prostorima naše škole održali predavanje o socijalnoj samoposluzi. Tim predavanjem i prezentacijom smo vidjeli tko su sve korisnici socijalne samoposluge i kome točno idu sve one namirnice i potrepštine koje povremeno prikupljamo i donosimo u školu. Tako smo i ovaj tjedan organizirali akciju prikupljanja artikala za socijalnu samoposlugu te se ovim putem zahvaljujemo svima koji su sudjelovali. Neka nam svima ovaj Uskrs bude još radosniji i svaki dom bude ljepše mjesto za život onima koji u njemu borave.

Volimo volontirati jer volimo pomagati!

Učenici kluba volontera i vjeroučiteljica Ivana