Pomoć djeci Etiopije

Autor: Maja Renić, 19. 11. 2010.

Projektom Škole za Afriku učenici, učitelji, roditelji i mnogi darovatelji pomažu da i siromašna afrička djeca steknu uvjete za školovanje

U našoj školi još prošle godine počela je humanitarna akcija za djecu Ruande, Škole za Afriku. Tim se projektom željelo osigurati temeljno pravo na obrazovanje. U akciju su se uključili svi učenici škole zajedno s učiteljima i ostalim djelatnicima. Velika podrška bili su i roditelji. Akcija je trajala do Božića i završila božićnim sajmom i koncertom. Skupljeno je 17.000 kuna.

Ove je godine projekt trajao kraće, a pomoć je prikupljana za djecu Etiopije. Opet su se svi uključili. Organiziran je rukometni turnir za učenike viših razreda, što je bio velik događaj i užitak za sve. Završna priredba bila je uz Dan zahvalnosti za plodove zemlje. Uz priredbu na kojoj su sudjelovali svi učenici nižih razreda, održan je i bogati prodajni sajam jabuka, oraha, kolača, zimnice, sokova, ukrasnih predmeta i nakita.

Sve su napravili i donijeli učenici uz pomoć svojih učitelja i roditelja. Na tom sajmu, zahvaljujući svima, skupljeno je oko 7 000 kuna. Tako su učenici, učitelji i roditelji pokazali svoju humanost pomažući u ovim teškim danima onima kojima je pomoć potrebnija. Svi su zadovoljni i sretni, jer omogućuju djeci Etiopije da idu u školu kao i djeca u drugim državama. Veliku zahvalnost izrazili su svim sudionicima toga projekta.

Novinari OŠ August Cesarec

Slike s događanja možete kao i uvijek pronaći u našoj foto-galeriji! :)