USKRSNA RADIONICA

Autor: Vesna Bartolić, 17. 5. 2011.

U našoj školi je i ove godine održana tradicionalna uskrsna radionica na kojoj su g-đe Vera Marčeta, Marica Lelek, Ivanka Poslek i Slava Kalenik vodile dvije radionice oslikavanja pisanica u različitim tehnikama.

U prvoj radionici djeca su oslikavala pisanice batik tehnikom ili oslikavali voskom, a na drugog su aplicirali biljkama i bojali u luku.

Treći načim izrade bio je struganje obojenih pisanica oštrim predmeton, nožićem ili skalpelom.

Svi ovi načini rada i ukrašavanja pisanica su dio naše bogate tradicije i govore nam o tome kako se to radilo nekad, a kako danas. Dio te kulturne baštine mi nastojimo sačuvati kroz naše radionice.

Djeci je bio užitak probati i istraživati kako se to prije radilo, usporediti to sa današnjim načinima rada, a rezultat su bile lijepe i maštovito oslikane pisanice.