Europski dan jezika

Autor: Maja Grgić Cvitković, 3. 10. 2011.

2. JUNIOR EUROVIZIJA U ŠPIŠIĆ BUKOVICI

U utorak, 27. rujna 2011. godine u osnovnoj školi August Cesarec u Špišić Bukovici, pod budnim okom organizatorica i realizatorica cijelog projekta, nastavnica engleskog jezika, Monike Skopljak i Ivane Simeunović, te nastavnice informatike Maje Grgić, održana je 2. Junior Eurovizija povodom Europskog dana jezika.

Nastupili su učenici viših razreda škole (5. - 8.) i predstavljali 9 zemalja.

Mađarsku je predstavljala Monika Knežević, učenica 7.a razeda s pjesmom Szerelem Miert Mulsz.

Iz Rusuje su nam došle Tihana Mandić i Sara Brdarić, učenice 6.b razreda, izvele su nam pjesmu Nas ne dogonyat.

Vatreni Španjolci, Martina Žagar, Sara Malčec, Lorena Martinušić, Mateo Zorić i Marin Ivanković sa svojom La Torturom rasplesali su cijelu dvoranu.

Iz zemlje 1001 noći, Turske, stigao nam je Petar Černeli i pjesma Sikidim.

Pjesmu Je Veux pjevala nam je predstavnica Francuske, Ana Cmrečnjak.

Nakon Francuske stigla nam je Njemačka, pjesma Links 2, 3, 4 u izvedbi Lea Zdeličana, Bernarda Vedriša, Leonarda Capana i Adrijana Domboša.

Rasplesani Talijan, Josip Čoklo otpjevao nam je Penso positivo.

Englesku je predstavljala Dora Knežević s pjesmom Rolling in the deep.

I na kraju predstavnici naše prekrasne zemlje bili su Mateo Leš i Tena Pokupić s pjesmom Tajna najveća.

Voditelji 2. Junior Eurovizije bili su učenici 8. razreda, Antun Posavac i Aseneta Đurišević.

Stručni žiri činili su učenici petih i šestih rezreda, nastavnice i pedagoginja škole.

Kao i svaka Eurovizija i naša je imala pobjenika.

A pobjedili su.............................................. predstavnici naše predivne zemlje, Mateo Leš i Tena Pokupić s pjesmom Tajna najveća. Pobjednici su nam još jednom otpjevali svoju pjesmu.