❗❗❗Obavijest za roditelje učenika od prvog do četvrtog razreda ❗❗❗

Autor: Maja Grgić Cvitković, 20. 5. 2020.

Poštovani roditelji,

Hrvatski zavod za javno zdravstvo je danas objavio nove upute koje se odnose na učenike razredne nastave te rad s djecom koja imaju pomoćnike u nastavi.

Pročitajte i proučite upute koje se nalaze na poveznici: https://bit.ly/2XhdomT

U uputama stoji da u sadašnjim epidemiološkim uvjetima  uz poštivanje ovih uputa, rad u školskim ustanovama se smatra  jednako sigurnim za djecu i učitelje  kao i rad od kuće te se omogućuje uključivanje sve djece u škole :

• roditelji ne dovode dijete u ustanovu ako je dijete bolesno, ima simptome respiratorne bolesti (povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa), ako ima izrečenu mjeru samoizolacije ili ako je dijete zaraženo s COVID-19.

• roditelji ne dolaze u pratnji djeteta ako imaju simptome respiratorne bolesti (povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa), ako im je izrečena mjera samoizolacije ili ako imaju saznanja da su zaraženi s COVID-19

Znači, ako je dijete zdravo, može pohađati nastavu. Oni stari uvjeti više nisu na snazi.

Radi uključivanja djeteta u ustanovu vezano uz ove upute nije potrebno potpisivati izjavu roditelja.

Molimo vas da se izjasnite učiteljici vašeg djeteta odgovorom DA ili NE najkasnije do sutra(četvrtak) do 10,00 sati hoće li vaše dijete od ponedjeljka 25. svibnja doći u školu,  radi daljnje organizacije rada škole.