10. ZNANSTVENI PIKNIK

Autor: Maja Grgić Cvitković, 24. 9. 2021.

Učenici naše škole sudjeluju kao izlagači danas i sutra na 10. znanstvenom pikniku u Gornjoj Stubici.
OŠ August Cesarec predstavlja se na području IKTa .
Učenici predstavljaju predmete koje su izradili i posjetiteljima pružaju mogućnost korištenja tih materijala.
Učenice Helena i Klara izradile su kaleidoskop. Kako se cijev kaleidoskopa prilikom gledanja rotira, objekti u njoj se miješaju i stvaraju različite vizualne oblike. Svi stvoreni uzorci imaju karakterističnu simetriju zbog ogledala i mijenjaju se pri svakom pokretu.
Učenica Sanja izradila je phenakitoskop, poznat i pod nazivom fenakitoskop. To je prvi široko rasprostranjeni uređaj za animaciju koji je stvarao iluziju kretanja.
Učenici Ivan i Davorin izradili su trodimenzionalnu origami kocku pomoću koje će posjetitelje naučiti nešto više o geometrijskim tijelima te njihovo znanje provjeriti pomoću kocke na kojoj se nalaze pitanja na QR kodovima.
Učenici Marko i Simon će pokazati svoje znanje programiranja Micro:bitom te s učenikom Andrijom pokazati posjetiteljima kako se programira u Scratchu i objasniti pomoću samostalno izrađene igrice, zašto je bitno jesti zdravo.