Podsjetnik na događanja u prosincu

Autor: Marko Jozić, 15. 1. 2010.

S malim zakašnjenjem podsjetimo se na sve aktivnosti kojima smo obilježili prosinac u našoj školi.

Prosinac je mjesec darivanja, ljubavi prema bližnjem. Tijekom prosinca ostvareno je nekoliko programa kako bi se u što ljepšem ozračju dočekao Božić, a sve aktivnosti bile su također i sa nakanom da se što uspješnije okonča projekt Škole za Afriku.

Organizirane su radionice, na kojima su se izrađivale čestitke, ukrasi i slatkiši. Učenici su sa svojim nastavnicima sudjelovali u izvedbi prigodnog programa viših i nižih razreda 22. prosinca, a sve je to upotpunjeno i organiziranjem Božićnog sajma čiji je prihod išao za najsiromašnije u Africi. Održan je i humanitarni koncert u školskoj dvorani sa ciljem skupljanja dobrotvornih priloga za projekt Škole za Afriku.

U konačnici obilježen je i mjesec borbe protiv ovisnosti i to izvođenjem kviza Znanjem protiv ovisnosti. Idejna začetnica tog projekta bila je pedagoginja Matija Zidar, a kviz su ostvarile nastavnice Ivana Kljajić, Maja Grgić i Monika Skopljak. U kvizu su sudjelovali učenici - predstavnici svih razreda, od 5. do 8., a pripremali su se za natjecanje uz pomoć različitih materijala posuđenih od pedagoginje ali i iz drugih izvora znanja. Kviz se sastojao od 4 kruga a u zadnjem su krugu snage odmjerili učenici 6a i 5a, pri čemu su šestaši dobili te na taj način osvojili simbolične nagrade i status pobjednika.

Svi učenici su pokazali zavidno znanje iz područja ovisnosti, te su pokazali kako se odgovorno ponašati u dvojbenim situacijama.

Sve ove aktivnosti uljepšale su naš svakodnevni boravak u školi, a kako je to sve zapravo izgledalo pogledajte u albumu foto galerije: prosinac u OŠ August Cesarec.