Niži razredi

Projekt nižih razreda

Autor: Bojana Bionda, 19. 4. 2013.

„MISLI PRAVO – JEDI ZDRAVO!“

U utorak 16.travnja 2013. godine u našoj je školi  održana prezentacija projekta svih učenika nižih razreda naše škole pod nazivom „Misli pravo – jedi zdravo“.

Na školskom se projektu radilo od početka rujna s ciljem da se kroz stjecanje i proširivanje znanja o utjecaju pravilne prehrane na zdravlje razvije navika pravilne prehrane.

Tijekom rada na projektu  učenici su zajedno sa svojim roditeljima i učiteljicama istraživali o indeksu tjelesne mase, obrocima i međuobrocima, poželjnim i nepoželjnim namirnicama, vrstama prehrane, o  hrani kao lijeku,  o racionalnom korištenju hrane, o tome što se nekada jelo, a prikupljale su se i izreke i poslovice o prehrani.

Na prezentaciji projekta svi su se uradci izrađeni i prikupljeni tijekom istraživanja navedenih tema izložili u restoranu škole kako bi bili vidljivi svim učenicima i posjetiteljima. Posjetitelji su mogli i kušati izložena starinska jela.

Osim toga, na dan prezentacije održao se i sajam zdrave prehrane na kojem su se prodavali domaći proizvodi poput domaće tjestenine, integralnih slastica, domaće zimnice, domaće kozmetike i sl. koje su prikupili i izradili naši učenici sa svojim učiteljicama te njihovi roditelji.  Sajam je prošao iznimno uspješno s velikim brojem posjetitelja.

Prezentacija školskog projekta završila je priredbom održanom u dvorani naše škole u kojoj su pjesmom, glumom i plesom sudjelovali svi učenici nižih razreda.

Dijelić atmosfere možete pogledati ovdje, a ostatak fotografija nalazi se u foto-galeriji. Pogledajte,i naučite nešto o zdravoj prehrani!

MISLI PRAVO - JEDI ZDRAVO! yes wink